آشنایی با وظایف پشتیبان وردپرس

وظایف پشتیبان وردپرس

فهرست مطالب

امروزه طراحی سایت وردپرسی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است؛ به طوری که بسیاری از وب‌سایت‌های مهم از این سیستم بهره‌گیری می‌کنند. طراحی سایت به کمک وردپرس می‌تواند مزایای زیادی را در پی داشته باشد؛ اما نیاز به رسیدگی و کنترل دائم دارد. حال شما تصور کنید که در یک روز کاری به عنوان مدیر سایت وردپرسی ساعات طولانی را درگیر رفع مشکلات سایت خود هستید. در چنین حالتی زمانی برای بازاریابی و گسترش کسب و کار برایتان باقی نمی‌ماند! ناگفته نماند که برطرف کردن مشکلات رایج وردپرس به علم و تبحر کافی نیز نیاز دارد؛ بنابراین اگر تجربه‌ای در رابطه با حوزه وردپرس، برطرف کردن مشکلات آن و همچنین اضافه کردن امکانات جدید به سایت نداشته باشید، قطعاً شرایط بسیار سخت‌تر خواهد شد. به منظور جلوگیری از اتلاف زمان و استفاده مفید از ساعات کاری، پیشنهاد ما این است که از کمک پشتیبان سایت وردپرس استفاده نمائید. در این راهنما قصد داریم ضمن آشنایی با وظایف یک پشتیبان وردپرس، در رابطه با مشکلاتی که به کمک تیم پشتیبانی به راحتی رفع می‌شوند نیز صحبت کنیم. با ما همراه باشید!

وظایف پشتیبان وردپرس چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم، بهترین راه برای درست و اصولی انجام شدن هر کاری، سپردن آن به دست فرد متخصص در حوزه مربوطه است. زمانی که وردپرس به‌روز رسانی شده یا این که تغییرات جدیدی در آن اعمال می‌شود، به تبع مشکلات جدیدی نیز به وجود می‌آیند! به منظور رفع ایرادات به وجود آمده باید از فردی که با محیط وب آشنایی کامل داشته و در این حوزه متخصص است کمک گرفت. تیم پشتیبانی سایت‌های وردپرسی با تکیه بر دانش و تبحری که در زمینه وردپرس دارند، می‌توانند خدمات بسیار ارزنده و باکیفیتی را به مدیران سایت ارائه دهند. در ادامه با وظایف یک پشتیبان وردپرس بیشتر آشنا خواهیم شد:

پشتیبان وردپرس چه وظایفی دارد

مدیریت سایت وردپرسی

اگر صاحب یک کسب و کار هستید که درآمد خوبی از آن حاصل می‌شود، به منظور افزایش درآمد خود می‌توانید از کمک افراد پشتیبانی سایت وردپرس به منظور مدیریت کردن سایت استفاده نمائید. زمانی که مدیریت وب‌سایت خود را به افراد پشتیبان سایت می‌سپارید، وظیفه پشتیبان وردپرس این است که کلیه امور وب‌سایت شما را تحت نظر داشته باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام به رفع آن نماید. امروزه وب‌سایت‌های بسیار زیادی وجود دارند که مدیریت آن‌ها توسط پشتیبان انجام می‌شود. در صورت انجام این کار شما زمان بیشتری را صرف کسب درآمد بیشتر و گسترش کسب و کار خود خواهید کرد.

افزایش سرعت وب‌سایت

جالب است بدانید که وجود افزونه‌های مختلف در وب‌سایت وردپرسی سبب ارسال درخواست‌های بسیار زیادی به سمت سرور شما می‌شود و همین موضوع سبب کند شدن سرعت و عملکرد وب‌سایت شما خواهد شد. البته تنها دلیل کاهش سرعت وب‌سایت همین موضوع نیست، بلکه صدها دلایل دیگر وجود دارد که بروز هرکدام از آن‌ها می‌تواند سبب کاهش سرعت سایت شود. پشتیبان سایت موظف است که با تکیه بر مهارت و دانشی که در اختیار دارد، سرعت وب‌سایت را تا حد ممکن بالا ببرد و به مباحث تکنیکال سایت رسیدگی کند.

سئو کردن محتوای سایت

همان‌طور که می‌دانیم، تنها طراحی یک وب‌سایت سبب افزایش درآمد و گسترش کسب و کار نمی‌شود؛ چرا که بحثی تحت عنوان سئو وجود دارد که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است. پشتیبان سایت وردپرس وظیفه سئو کردن محتوای وب‌سایت به منظور افزایش بازدید را نیز برعهده دارد. بنابراین متوجه می‌شویم که کمک گرفتن از تیم پشتیبانی می‌تواند سبب افزایش بازدید سایت و در نهایت افزایش درآمد شود.

افزایش امنیت سایت

تأمین امنیت وب‌سایت یکی از مهم‌ترین موارد در دنیای وب محسوب می‌شود. تصور کنید که صاحب یک وب‌سایت بسیار موفق و پول‌ساز هستید اما هیچ هزینه‌ای بابت تأمین امنیت آن پرداخت نکرده‌اید. اگر ناگهان با پیام You Have Been Hacked مواجه شوید چه خواهید کرد؟! به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقی بهترین راه کمک گرفتن از تیم پشتیبانی وردپرس است. یکی دیگر از وظایف پشتیبان سایت تأمین امنیت وب‌سایت شما می‌باشد. با استفاده از خدماتی که تیم پشتیبانی ارائه می‌دهد دیگر لازم نیست که نگران پریدن یا هک شدن وب‌سایت خود باشید.

افزونه‌نویسی وردپرس

ممکن است فکر کنید که تنها افزونه‌هایی که از قبل روی وردپرس تعریف شده‌اند برای اجرای وب‌سایت کافی بوده و دیگر نیازی به افزونه‌های جدیدتری نیست؛ در صورتی که یکی دیگر از وظایف تیم پشتیبانی وردپرس افزونه یا پلاگین‌نویسی می‌باشد. پشتیبان وردپرس موظف است که پس از بررسی وب‌سایت و بر حسب نیاز افزونه‌های اختصاصی مدنظر را طراحی کند.

تحلیل و عیب‌یابی وردپرس

یکی از سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین کارها در وب‌سایت‌های وردپرسی، عیب‌یابی مشکلات به وجود آمده است. خصوصاً اگر در این زمینه تجربه کافی نداشته باشید و هیچ‌گونه آموزشی هم برای رفع آن مشکل وجود نداشته باشد! یکی دیگر از وظایف یک پشتیبان سایت تکیه بر تجارب پیشین خود در زمینه عیب‌یابی و رفع مشکلات وردپرس می‌باشد؛ حتی مشکلاتی که آموزش‌های واضح، کامل و ساده‌ای برای آن وجود ندارد! پشتیبان وب سایت وردپرس پس از تجزیه و تحلیل مشکل به وجود آمده بهترین راهکار را به منظور برطرف کردن آن ارائه می‌دهد.

وظایف یک پشتیبان سایت وردپرسی

پاکسازی کدهای مخرب

احتمال وجود کدهای مخرب در افزونه‌ها یا قالب‌هایی که به صورت رایگان یا پولی در اینترنت عرضه می‌شوند بسیار زیاد است. استفاده از قالب‌هایی که حاوی کدهای مخرب هستند می‌تواند در آینده دور یا نزدیک سبب هک شدن وب‌سایت شما شود. ناگفته نماند که کدهای مخرب سبب ایجاد ضعف‌های امنیتی در وب‌سایت شما نیز می‌شود. در نتیجه کدهای مخرب بسیار خطرناک بوده و با گذر زمان سبب عدم دسترسی به وب‌سایت نیز خواهند شد. تیم پشتیبانی وردپرس موظف است که وب‌سایت را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهد و در صورت وجود هرگونه کد مخرب، سریعاً آن‌ها را پاکسازی نمایند.

 رفع خطاهای گوگل کنسول

چنانچه وب‌سایت شما دچار مشکلات جدی شود، گوگل کنسول به شما اخطار می‌دهد تا اقدام به برطرف کردن آن‌ها نمائید. اگر نسبت به خطاهای گوگل کنسول بی‌توجه باشید، وب‌سایت شما در گوگل کاهش رتبه بسیار شدیدی خواهد داشت و آمار بازدیدکنندگان بسیار محدود خواهد شد. تیم پشتیبانی وب‌سایت وردپرسی موظف است که کلیه خطاهای گوکل کنسول را برطرف کند تا دیگر جای نگرانی برای کاهش رتبه وب‌سایت در گوگل وجود نداشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله با وظایف یک پشتیبان وردپرس آشنا شدیم. استفاده از کمک تیم پشتیبانی وردپرس می‌تواند در میزان موفقیت وب‌سایت شما تأثیر به‌سزایی داشته باشد. همان‌طور که از قدیم نیز گفته‌اند، بهتر است کار را به دست افراد کاردان سپرد! در رابطه با بحث وردپرس نیز این موضوع صدق می‌کند. افرادی که در حوزه پشتیبانی وردپرس مشغول به فعالیت می‌باشند، با تکیه بر تجربه و مهارت خود می‌توانند خدمات بسیار ارزنده‌ای را به شما عزیزان ارائه دهند. پیشنهاد ما این است که اگر دارای یک وب‌سایت وردپرسی هستید، حتماً از کمک تیم پشتیبانی وردپرس سایت تاپ وردپرس به منظور ارتقای رتبه وب‌سایت و افزایش درآمد خود بهره‌گیری کنید. البته نکته‌ای که در رابطه با انتخاب تیم پشتیبانی می‌بایست مدنظر داشته باشید، این است که در درجه اول نمونه کارهای تیم مدنظر را ببینید و مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید با خیال راحت مدیریت وب‌سایت وردپرسی خود را به دست افراد خبره و متخصص بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)
فرید معیریان

فرید معیریان

متخصص وب مارکتینگ که در این سالها به صورت تخصصی بیشتر در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *