آموزش غیرفعال سازی انتخابگر زبان در صفحه ورود وردپرس

غیرفعال سازی انتخابگر زبان در صفحه ورود به وردپرس

فهرست مطالب

در نسخه جدید وردپرس و در بخش ورود به پیشخوان یک گزینه مبنی بر انتخاب زبان اضافه شده است. اگر این آیتم برای شما ناخوشایند می باشد و میخواهید این آیتم را حذف کنید تا انتها مقاله همراه من باشید. البته غیرفعال سازی انتخابگر زبان در صفحه ورود وردپرس کار بسیار سختی نمی باشد,

اگر این آیتم را از صفحه ورود به پیشخوان حذف کنیم از این پس تنها با زبان پیش فرض ورود خواهیم کرد مانند ورژن های قبلی وردپرس که تنها یک زبان و به صورت پیش فرض که فارسی یا انگلیسی بود.

اما در نظر داشته باشید این آیتم برای کاربرانی که در سایت شما عضو هستند و در بخش پروفایل این آیتم را مشاهده خواهند کرد و میتوانند زبان را تغیر دهند.

ترندهای آموزش المنتور : طراحی برگه سبد خرید ووکامرس با المنتور

غیرفعال سازی انتخابگر زبان در صفحه ورود وردپرس

چرا باید انتخابگر تغیر زبان در در صفحه ورود به وردپرس را غیرفعال کنیم ؟

هنگامی که نسخه 5.9 وردپرس منتشر شد و یک آیتم به صورت کشویی را در صفحه ورود به وردپرس اضافه کرد, این قابلیت به کاربران امکان انتخاب زبان هنگام ورود به وردپرس را میدهد.

اگر در سایت خود بیش از یک زبان فعال داشته باشید این گزینه ظاهر خواهد شد. در غیر اینصورت گزینه انتخاب زبان را مشاهده نخواهید کرد.

اما چرا وردپرس در نسخه جدید این گزینه را به صفحه ورود اضافه کرده است ؟ این گزینه میتوانید برای سایت های چند زبانه و یا سایت هایی که با یک تیم و کاربران مختلف کار میکنند بسیار مفید باشد و کاربران بتوانند زبان مورد نظرشان را هنگام ورود اتخاب کنند.

اگر میخواهید صفحه ورود به وردپرس را وبسایت خودتان را ساده نگه دارید و کاربران شما نیازی به تغیر زبان نداشته باشند, حذف کردن آن میتواند به خلوت تر کردن صفحه ورود کمک کند و همچنین شما متیوانید برای سفارشی سازی صفحه ورود کنترل بهتری را داشته باشید.

نکته: انتخابگر زبان وب سایت وردپرسی شما را چند زبانه نمی کند، بلکه به سادگی صفحات ورود و تنظیم مجدد رمز عبور وردپرس و داشبورد وردپرس را ترجمه می کند.

پیشنهاد مطالعه : طراحی صفحه تسویه حساب ووکامرس با المنتور

روش اول: غیرفعال کردن انتخابگر زبان با استفاده از افزونه

ابتدائی ترین راه برای حذف انتخابگر زبان از صفحه ورود وردپرس استفاده از افزونه می باشد.

برای غیرفعال  کردن کافیست افزونه Disabe Login Language Switcher را از مخزن افزونه های وردپرس دانلود و یا از بخش افزونه ها > افزودن,افزونه فوق را جستجو و نصب کنید.

افزونه غیرفعال سازیبه محض اینکه این افزونه را فعال کنید انتخابگر زبان غیرفعال می شود و نیازی نیست تنظیم دیگری را انجام دهید.

حال اگر به صفحه ورود پیشخوان وردپرس مراجعه کنید خواهید دید که هیچ انتخابگر زبانی وجود ندارد.

روش دوم : غیرفعال سازی انتخابگر زبان بدون افزونه

دومین روش برای حذف انتخابگر زبان استفاده از اضافه کد می باشد, در این روش با استفاده از قطعه کد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد میتوانید انتخابگر را حذف کنید.

حال کافیست قطعه کد زیر را به فایل functions.php اضافه کنید. اگر از مسیر پیشخوان میخواهید این کد را اضافه کنید پیشنهاد میکنیم حتما از چایلد تم (پوسته فرزند) استفاده کنید.

یک روش دیگرنیز وجود دارد که میتوانید از افزونه مخصوص به نام Code Snippe استفاده کنید.

add_filter( 'login_display_language_dropdown', '__return_false' );

برای دسترسی به فایل functions.php می توانید مسیر نمایش > ویرایشگر پوسته را دنبال کنید.

پس از اضافه کردن این کد به فایل Functions.php به صورت خودکار انتخابگر حذف خواهد شد. هر زمان که نیاز به این انتخابگر داشتید میتوانید همین قطعه کد را که در همین مسیر اضافه کرده اید را حذف کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده میتوانید با اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان آنها را نیز در این زمیه کمک کنید.

هر سوال و انتقاد و پیشنهادی که داشته باشید متیوانید از بخش نظرات برای ما بنویسید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم یا با تهیه سرویس پشتیبانی وردپرس تاپ وردپرس به یک متخصص وردپرس جهت رفع مشکلات و پایداری همیشگی سایت خود کمک بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)
نوید معیریان

نوید معیریان

زندگی مثل سوار دوچرخه شدن است. برای اینکه تعادلت را حفظ کنی، باید به حرکت کردن ادامه دهی.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *