هاست چیست و چطور هاست مناسب تهیه نماییم

فهرست مطالب

هاست چیست و چطور باید اقدام به خرید هاست نماییم !​

هاست یا همان میزبانی وب جایی است که تمام فایلهای وب سایت شما در آن قرار می گیرند ، این مورد مانند یک مغازه شما که در آن محصولات سایت شما قرار می گیرند هست.

یک توضیح خوب برای درک این مورد این است که اگر نام دامنه سایت شما همان آدرس خانه شما باشد، پس میزبانی وب یا همان هاست درواقع خانه شما است که آدرس دامنه به ان اشاره می نماید. توجه داشته باشید که همه وب سایت های موجود در اینترنت به یک میزبانی وب نیاز دارند.

وقتی شخصی نام دامنه شما را در مرورگری وارد می کند ، نام دامنه به آدرس IP کامپیوتری که در شرکت میزبان وب شما قرار دارد هدایت و ترجمه می شود که این کامپیوتر حاوی فایل های وب سایت شما است و در آخر همین فایل ها در اختیار کاربران جهت نمایش به آنها قرار می گیرد.

ما در قسمت قبلی از سری مجموعه آموزش طراحی سایت با وردپرس ، ویژگی های یک دامنه خوب و اینکه چطور باید یک دامنه را خریداری کنیم ، توضیحاتی را خدمت شما ارائه کردیم و قصد داریم در این ویدیو به شما توضیح دهیم که تفاوت بین پلن های هاست و نحوه خرید هاست از شرکت های میزبانی وب به چه صورت است ، پس این ویدئو مربوط به آموزش خرید هاست را از دست ندهید.

آیا هاست و دامنه را با هم باید بخرم؟ یا می توانم آنها را جداگانه خریداری کنم؟​

شما می توانید دامنه سایت و هاست خود را از دو شرکت مختلف خریداری کنید. با این حال ، در این صورت شما باید از بخش ویرایش تنظیمات DNS در بخش تنظیمات دامنه ، تنظیمات اتصال دامنه به هاست را انجام دهید.

از طرف دیگر ، اگر نام دامنه و میزبانی وب خود را از یک شرکت به صورت همزمان خریداری کنید ، به احتمال زیاد دیگر شما نیازی به تنظیم DNS جهت اتصال دامنه به هاست نخواهید بود. همچنین مدیریت و تمدید هر دو سرویس تحت یک داشبورد بسیار آسان تر است.

امتیاز شما به این مطلب
فرید معیریان

فرید معیریان

متخصص وب مارکتینگ که در این سالها به صورت تخصصی بیشتر در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *