دامنه چیست و راهنمای خرید دامنه

دامنه چیست؟

فهرست مطالب

دامنه چیست و نقش آن در راه اندازی سایت چیست ؟

اغلب کسانیکه قصد دارند برای اولین بار برای خود سایت راه اندازی نمایند، از ما می پرسند: دامنه چیست و نحوه کارکرد دامنه ها در سایت به چه صورت است؟ اگر تازه کار باشید، ممکن است شنیده باشید که ما برای ساخت وب سایت به دامنه یا همان آدرس سایت نیاز داریم.

با این حال ، بسیاری ممکن است متوجه نحوه کارکرد دامنه و نقش آن در سایت نشوند. یا اگر به تازگی با این موارد آشنا شده باشید ، فکر می کنید دامنه یک بحث فنی یا پیچیده ای است.

ما در این آموزش ویدئویی ، به شما به صورت کامل خواهیم گفت که اصلا نام دامنه چیست و دامنه ها چگونه کار می کنند. هدف ما در این آموزش کمک به شما در درک و انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت خودتون هست.

دامنه چگونه کار می کند؟

نام دامنه در اصل همان آدرس وب سایت شماست که افراد و کاربران باید برای دیدن وب سایت شما در نوار URL مرورگر خود مانند کروم یا موزیلا تایپ کنند.

به زبان ساده ، اگر وب سایت شما یک مغازه بود ، نام دامنه شما همان اسم مغازه یا فروشگاه شما خواهد بود.

توضیح دقیق تر:

اینترنت یک شبکه عظیم رایانه است که از طریق شبکه جهانی کابل به یکدیگر متصل می شوند. هر رایانه ای در این شبکه می تواند با رایانه های دیگر ارتباط برقرار کند.

برای شناسایی آنها ، به هر رایانه یک آدرس IP اختصاص داده شده است. این یک سری اعداد است که یک رایانه خاص را در اینترنت شناسایی می کند. یک آدرس IP معمولی به این شکل است:

88.249.66.100

اکنون به خاطر سپردن یک آدرس IP مانند این بسیار دشوار است. تصور کنید اگر مجبور شده اید از چنین شماره هایی برای بازدید از وب سایت های مورد علاقه خود استفاده کنید. در نتیجه نام دامنه ها برای حل این مشکل اختراع شد.

اکنون اگر می خواهید از وب سایتی بازدید کنید ، نیازی به وارد کردن یک رشته طولانی از اعداد نیست. در عوض ، می توانید با تایپ یک نام دامنه به راحتی به خاطر سپرده شده در نوار آدرس مرورگر خود ، از آن دیدن کنید. به عنوان مثال ، wptop.ir

 

امتیاز شما به این مطلب
فرید معیریان

فرید معیریان

متخصص وب مارکتینگ که در این سالها به صورت تخصصی بیشتر در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *