احتمالا هنگام کار با صفحه ساز المنتور و یا با ویرایش برخی از صفحه هایی که با المنتور طراحی کرده اید با پیغام خطای تابع the_content یافت نشد, روبرو شده اید.اما در این مقاله میخواهیم به نحوه رفع خطای ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد در المنتور بپردازیم.

این خطا به دلیل عدم فراخوانی تابع the_content رخ میدهد و می تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد.

اما تابع  the_content چیست ؟

تابع  the_content یک تابع وردپرسی می باشد که برای فراخوانی محتوای سایت از دیتابیس می باشد و وجود این تابع در الزامی می باشد.

بررسی رفع خطای ناحیه محتوایی در برگه شما یافت نشد در المنتور

در مرحله اول این مشکل می تواند به دلیل قالب شما باشد اگر این تابع در قالب شما یافت نشود این مشکل ظاهر می شود.اما برای رفع کردن این مشکل چندین راه وجود دارد که میتوانیم یک به یک آنها را بررسی کنیم.

روش اول : تغیر قالب

در روش اول به صورت عمل کنید که هر قالبی که بر روی سایت شما وجود دارد را یکبار غیرفعال کنید و سپس از بخش افزودن پوسته یک قالب رایگان مانند آسترا یا دو هزار و بیست و یک را نصب و فعال کنید و سپس بخش مورد یا برگه را مجدد ویرایش کنید.

انتخاب تم

روش دوم : رفع مشکل فایل htaccess با پیوندهای یکتا

پس از اینکه وارد پیشخوان وردپرس سایت خودتان شدید می توانید از بخش تنظیمات > پیوندهای یکتا > یکبار بر روی دکمه ذخیره تغیرات کلیک کنید تا فایل .htaccess مجدد ساخته و بارگذاری شود.

نکته :  در این قسمت نیازی نیست حتما پیوندهای یکتا را تغیر دهید تنها کافیست روی دکمه ذخیره تغیرات کلیک کنید.

بررسی htaccess

روش سوم : تنظیمات قالب نصب شده

بسیاری از کاربرانی که وبسایت دارند از قالب های نیز استفاده میکنند. همان طور که اطلاع دارید قالب های آماده تنظیمات بسیاری خوبی نیز دارند. به تنظیمات قالب نصب شده ماجعه کنید و اگر ناحیه ای مانند conten Area را مشاهده کردید, حتما آن را بر روی  show یا on قرار دهید.

content area

روش چهارم : غیرفعال کردن افزونه ها

اگر سه مرحله بالا را به درستی و با موفقیت پشت سرگذاشیتد و همچنان این مشکل را مشاهده کردید به سراغ تداخل افزونه ها بروید.

گاهی اوقات به دلیل تداخل افزونه ای و یا استفاده از افزونه ها نال شده نیز این اتفاق میافتد. برای تست تداخل نیز به این صورت بررسی کنید که یک به یک افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس ناحیه مورد نظر را بررسی کنید.

نکته : استفاده از محصولات اورجینال و اصل می تواند موفقیت بیشتری را به همراه داشته باشد. توصیه ما تهیه افزونه ها و قالب های اورجینال از مارکت های معتبر می باشد.

روش پنجم : درج تابع the_content در قالب

گاهی اوقات مشاهده این تابع در قالب وجود ندارد و شما باید این تابع را قالب استفاده شده درج کنید.اگر در این مورد تخصص کافی ندارید به شما پینهاد میکنیم از دو فایل page.php  و index.php یک بکاپ تهیه کنید و سپس با خیال راحت شروع به ویرایش کنید.

درج تابع the_content

برای ویرایش کردن این فایل نیز می توانید:

1 : از پیشخوان وردپریس به مسیر نمایش > ویرایشگر پوسته مراجعه کنید.

2: فایل page.php و یا index.php را پیدا کنید.

3 : کد تابع <?php the_content (); ?> را در مکان مناسبی قرار دهید.

در انتها نیز روی دکمه بروزرسانی پرونده کلیک کنید تا تمامی تغیرات ذخیره شوند.

روش ششم : حذف کش وبسایت

در مرحله قبلی بعد از اینکه کد تابع را درج کردید و پس از بروزرسانی  تغیراتی را مشاهده نکردید با استفاده از کلیدهای ترکیبی ctrl_f5 کش مرورگر و سایت را حذف کنید و مجدد بخش مورد نظر را تست و بررسی کنید.

حذف کش

چنانچه تغیرات مشاهده نشد و یا اگر از افزونه های کش مانند لایت اسپید کش و یا راکت استفاده میکنید باید کش افزونه ها را نیز پاک کنید .

کلام آخر

اگر همچنان با روش های گفته شده مشکل شما حل نشد می توانید در این خصوص  از بخش نظرات مشکل خودتان را بنویسید تا در  سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما دوستان عزیز باشیم.

 

به اشتراک بگذاریدshare

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست