آموزش افزونه داپلیکیتور (جامع و رایگان)

آموزش افزونه داپلیکیتور

فهرست مطالب

یکی از ضروری ترین کارهایی که شما به عنوان مدیر سایت باید انجام دهید، پشتیبان گیری منظم و انتقال فایل پشتیبان به یک فضای ایمن است. اما اگر این عملیات هر بار به صورت دستی انجام شود، زمان زیادی از شما می‌گیرد. در ادامه آموزش وردپرس این بار به سراغ آموزش افزونه داپلیکیتور رفته ایم,

افزونه داپلیکیتور مخصوص طراحان سایت است زیرا شما بعد از طراحی سایت می‌توانید در کمتر از چند دقیقه بسته نصب آسان با داپلیکیتور ایجاد کنید و سایتی که بر روی لوکال هاست یا یک دامنه دیگر است را به دامنه مد نظر خود انتقال دهید.

اما در همین زمان افزونه داپلیکیتور به کمک شما می‌آید, در ادامه مقاله به سراغ نحوه کار با افزونه داپلیکیتور خواهیم رفت اگر قصد دارید نحوه کار با این پلاگین مهم را یاد بگیرید با تاپ وردپرس همراه باشید.

مواردی که قرار است در ادامه آموزش افزونه داپلیکیتور با آنها آشنا شویم

  • امکانات افزونه duplicator
  • نحوه ساخت بسته نصب آسان
  • تهیه نسخه پشتیبان
  • نحوه نصب فایل بسته آسان بر روی هاست
  • اتصال پلاگین داپلیکیتور به گوگل درایو
  • ایجاد برنامه منظم بکاپ گیری

داپلیکیتور چیست؟

داپلیکیتور چیست؟

داپلیکیتور یکی از افزونه های کابردی وردپرس در زمینه انتقال تمامی فایل های سایت شما است, این افزونه میتواند یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات سایت شما مانند: افزونه ها, فایل ها و دیتابیس تهیه کند و بر روی سایت جدید شما پیاده کند.

پلاگین داپلیکیتور یکی از کاربردی ترین افزونه های وردپرس محسوب میشود, داپلیکیتور بهتر است مانند افزونه های سئو, امنیت و بهینه سازی بر روی سایت شما نصب باشد در ادامه با نحوه کار با افزونه داپلیکیتور بیشتر آشنا خواهیم شد.

امکانات و ویژگی های افزونه داپلیکیتور

معمولا ما قبل از نصب افزونه ها ابتدا دنبال ویژگی های افزونه ها هستیم تا متوجه امکاناتی که پلاگین مورد نظر به سایت ما اضافه میکند شویم در ادامه قصد داریم امکانات و ویژگی های افزونه داپلیکیتور پرو را با شما به اشتراک بگذاریم, این امکانات عبارتند از:

1- انتقال فایل پشتیبان و بسته نصب آسان به محل از پیش تعیین شده:

یکی از بهترین امکانات داپلیکیتور میتوان به انتقال خودکار بسته به محل از پیش تعیین شده اشاره کرد, به عنوان مثال شما گوگل درایو خود را به افزونه متصل میکنید و افزونه تمامی بکاپ ها را به آن محل به صورت خودکار انتقال میدهد.

2- ساخت برنامه منظم بکاپ گیری:

شما با استفاده از افزونه داپلیکیتور میتوانید یک برنامه منظم بکاپ گیری داشته باشید, به عنوان مثال شما انتخاب خواهید کرد تا افزونه در چه روز های و در چه ساعت های به صورت خودکار از سایت شما بکاپ بگیرد و فایل نصب آسان درست کند و به محل از پیش تعیین شده ارسال کند.

3- پشتیبانی از سایت های بزرگ و حجیم:

در ادامه آموزش افزونه داپلیکیتور قصد داریم به سراغ یکی از مهم ترین امکانات افزونه داپلیکیتور برویم, مهم نیست چه سایتی دارید مهم نیست سایت شما چه مقدار حجم دارد افزونه داپلیکیتور آماده کمک به هرسایتی است, شما با افزونه داپلیکیتور میتوانید بدون نقض از هر سایتی با هر حجمی فایل بسته نصب آسان و بکاپ دریافت کنید.

4 – بازگردانی فایل پشتیبان بدون دردسر:

پلاگین داپلیکیتور پرو می‌تواند بدون اینکه شما را در دردسر بی‌اندازد سایت شما را بازگردانی یا بر روی یک دامنه دیگر انتقال دهد, این افزونه به دلیل کارایی خارق العاده ای که دارد در مارکت های فروش افزونه و قالب کشور مانند: راستچین, ژاکت, ابزار وردپرس و… مورد استفاده قرار میگیرد.

آموزش افزونه داپلیکیتور

بسیار خب تا اینجای کار از آموزش افزونه داپلیکیتور متوجه شده ایم که داپلیکیتور چیست, و با امکانات آن آشنا شده ایم, حال زمان آن فرا رسیده تا نحوه کار با افزونه داپلیکیتور را یاد بی‌آموزیم, در ادامه به صورت ویدیویی با نحوه کار افزونه داپلیکیتور آشنا خواهید شد.

نصب افزونه داپلیکیتور

در این بخش از آموزش افزونه داپلیکیتور قصد داریم به نحوه نصب افزونه Duplicator بپردازیم؛ پلاگین داپلیکیتور ذر ذو نسخه رایگان و پریمیوم انتشار داده شده است،

تفاوت نسخه پرو داپلیکیتور با نسخه اصلی

  • پشتیبانی از سایت های بزرگ

با نسخه پرو افزونه داپلیکیتور شما می‌توانید از هر سایتی با هر حجمی بکاپ و فایل نصبی ایجاد کنید از 2 گیگ الی 200 گی

  • زمان بندی خودکار

در نسخه پریمیوم پلاگین داپلکیتور شما می‌توانید یک زمان بندی برای بکاپ گیری سایت خود ایجاد کنید

  • فشرده سازی

در نسخه پولی افزونه داپلیکیتور شما میتوانید تا 2 برابر فشرده سازی بیشتر نسبت به نسخه رایگان داشته باشید.

برای نصب نسخه رایگان ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس وارد بخش افزونه ها شوید،

بخش افزونه های وردپرس

حال از بالا بر روی “افزودن” کلیک کنید:

اضافه کردن داپلیکیتور به وردپرس

حال از بخش جستوجو “duplicator” را جستوجو کنید و بعد از مشاهده افزونه داپلیکیتور بر روی نصب کلیک کنید و صبر کنید افزونه دانلود شود.

نصب افزونه داپلیکیتور

بعد از به اتمام رسیدن دانلود پلاگین بر روی “فعال نمایید” کلیک کنید

فعال سازی افزونه داپلیکیتور

نکته: ما در این آموزش از نسخه پرو افزونه استفاده می‌کنیم

نحوه ساخت بسته نصب آسان و بکاپ با افزونه duplicator

یکی از ساده ترین روش نصب قالب وردپرس بر روی سی پنل و یا هر کنترل پنل هاست, استفاده از بسته نصب آسان است, با افزونه داپلیکیتور به راحتی می‌توانیم از سایت وردپرسی خود یک بسته نصب آسان ایجاد کنیم و آن را بر رو هاست خود نصب کنیم.

برای ساخت بسته نسبی و تهیه فایل پشتیبان وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید، سپس از بخش “duplicator pro” وارد بخش بسته ها شوید:
ساخت بسته با افزونه داپلیکیتور

در صفحه باز شده بر روی “ساخت بسته جدید” کلیک کنید.

بخش بسته های افزونه داپلیکیتور

حال از بخش نام می‌توانید برای بسته خود یک نام در نظر بگیرید، بعد از انتخاب نام بر روی “بعدی” کلیک کنید:

نام گذاری بسته فایل نصبی افزونه داپلیکیتور

بعد از کلیک بر روی گزینه “بعدی” افزونه داپلیکیتور شروع به اسکن سایت شما می‎کند بعد از اسکن شدن اگر خطای سایت شما داشته باشد به نمایش میگذارد، اگر هیچ خطای دریافت نکردید از پایین تیک مورد نظر را فعال کنید و بعد روی “ساختن” کلیک کنید:

اسکن پلاگین داپلیکیتور

حال باید منتظر بمانید تا بسته سایت شما آماده شود، تایم ایجاد بسته بستگی به سایت شما دارد هرچقدر که حجم سایت شما زیاد باشد تایم بیشتری برای ایجاد بسته باید منتظر بمانید:

آماده سازی بسته نصبی

بعد از ایجاد بسته به صورت خودکار به صفحه بسته ها بازمی‌گردید، و بسته های ایجاد شده مشاهده میکنید، و با کلیک بر روی بخش دانلود می‌توانید فایل بسته نصبی و فایل بکاپ را دریافت کنید:

دانلود فایل ها

با کلیک بر روی گزینه “هر دو فایل” میتوانید همزمان فایل بکاپ و بسته نصبی را دریافت کنید.

نصب بسته نصبی آسان در وردپرس

اتصال داپلیکیتور به گوگل درایو و ساخت برنامه منظم بکاپ گیری

در ویدیو های بالا از آموزش افزونه داپلیکیتور نحوه ساخت بسته نصب آسان,تهیه نسخه پشتیبان و نصب آن ها بر روی یک سایت جدید را آموزش دیدیم حال قصد داریم نحوه اتصال داپلیکیتور به گوگل درایو و ساخت برنامه منظم بکاپ گیری با داپلیکیتور را به شما بگویم.

نتیجه گیری

در این مقاله با نحوه کار با افزونه داپلیکیتور آشنا شده ایم, و شما با دیدن این آموزش میتوانید به راحتی برای سایت خود بسته نصب آسان ایجاد کنید, نسخه پشتیبان (بکاپ) تهیه کنید, فایل ها را بر روی یک سایت جدید نصب کنید, افزونه داپلیکیتور را به گوگل درایو متصل کنید و در اخر یک برنامه منظم بکاپ گیری ایجاد کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم بکاپ گیری یکی از مهم ترین وظایف یک مدیر سایت یا پشتیبان سایت است, لازم به ذکر است هر سایتی نیاز به یک پشتیبان حرفه ای دارد تا تمامی کار های سایت را در زمان درست انجام دهد, تیم تاپ وردپرس با چندین سال تجربه در این زمینه و پشتیانی از سایت های مختلف,آماده خدمات رسانی به مشتریان خود است, برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی خدمات پشتیبانی وردپرس کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
امید صنعانی

امید صنعانی

ذهن های بزرگ درباره ایده ها بحث می کنند، ذهن های معمولی درباره رخدادها، ذهن های کوچک درباره افراد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *