دسته بندی محصولات در افزونه ووکامرس

آموزش دسته بندی در محصولات ووکامرس

فهرست مطالب

در نهمین جلسه از آموزش ووکامرس در خدمت شما همراهان عزیز هستم, در این جلسه دسته بندی محصولات در ووکامرس را باهم دیگر بررسی خواهیم کرد. دسته بندی ها در فروشگاه میتوانند بسیار کاربردی و مفید باشند. زیرا یک کاربر یا مشتری میتواند خیلی راحت و آسان محصول خود را جستجو و انتخاب کند.

دسته بندی محصولات در ووکامرس

اگر به سایت های بزرگ مانند دیجیکالا مراجعه کنید خواهید دید که بخش دسته بندی ها در سایت جهت انتخاب و پیدا کردن یک محصول چقدر مفید و کاربردی می باشند. با استفاده از دسته بندی ها در این سایت ها خیلی راحت متیوانیم به بخش مورد نظر خودمان جهت انتخاب کالا مراجعه کنیم.

در ووکامرس نیز همین بخش وجود دارد و میتوانیم برای محصولات خود دسته بندی ایجاد کنیم و تمامی محصولات را در هر دسته بندی خاص و مربوط به همان محصول درج کنیم.لذا پیشنهاد ما این می باشد که حتما توجه ویژه ای به دسته بندی ها در ووکامرس داشته باشید.

برای دسترسی به دسته بندی در ووکامرس میتوانید از بخش محصولات > دسته بندی ها اقدام کنید.


دسته ها و برچسب ها در وردپرس چیزی است که همیشه هنگام نوشتن یا ویرایش یک پست در نوار کناری سمت راست پیدا خواهید کرد. اما موضوع فراتر از این است. وقتی صحبت از سازماندهی محتوای سایت شما و همچنین سئو می شود، دسته ها و برچسب ها اهمیت بیشتری دارند.

دسته ها و برچسب ها دو روش اصلی برای گروه بندی محتوا در سایت وردپرسی هستند. به عبارت ساده، دسته ها برچسب های عمومی هستند، در حالی که برچسب ها خاص تر هستند (پست های خود را با جزئیات بیشتر توضیح دهید).

بیایید دسته ها و برچسب ها را در وردپرس یکی یکی بحث کنیم:

دسته بندی ها در وردپرس چیست؟
به طور خلاصه، دسته بندی ها عمومی ترین روش گروه بندی محتوا در سایت وردپرسی هستند. یک دسته نماد یک موضوع یا گروهی از موضوعات است که به نوعی به یکدیگر مرتبط هستند.

گاهی اوقات، یک پست می تواند به طور همزمان به چندین دسته تعلق داشته باشد. با این حال، اختصاص دادن بیش از 2-3 دسته به یک پست شاید بهترین ایده نباشد. نکته در اینجا این است که محتوای خود را به گونه ای مرتب کنید که دسترسی به آن را برای خواننده آسان تر کند.

به عنوان مثال، اگر من پستی بنویسم که آخرین اخبار را اعلام کند، آن را در دسته “اخبار” قرار می دهم. اگر من یک آموزش در مورد نحوه ایمن نگه داشتن سایت وردپرس خود بنویسم، آن را در “امنیت” قرار خواهم داد. اما، اگر به اخباری برخورد کنم که شامل امنیت می شود، می توانم پست خود را به هر دو دسته اضافه کنم: «اخبار» و «امنیت».

امتیاز شما به این مطلب
نوید معیریان

نوید معیریان

زندگی مثل سوار دوچرخه شدن است. برای اینکه تعادلت را حفظ کنی، باید به حرکت کردن ادامه دهی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *